Duben 2016

www.gira.cz


 
Témata v březnu
- Co, kam a proč?: Přehled produktů Gira vhodné pro různé místnosti
- V idylické obci vyrostla luxusní nemovitost: Spicer's House v Oxshottu
- Snadná úprava a provoz venkovních prostor: Gira světelné a energetické sloupky
- Pokrokový nejen ve svém pivovarnickém umění, ale také v oblasti elektroinstalací: Pivovar Meckatzer Löwenbräu ve Westallgäu
- Berührungspunkte na Biennale v BenátkáchNeuer Palazzo, osvědčený koncept
- Light + Building 2016: Výstava dosáhla rekordních hodnot
- Všechny nové produkty společnosti Gira na jednom místě: Gira Light + Building 2016 Report

Co, kam a proč? 

Přehled produktů Gira vhodné pro různé místnosti

Jaké produkty pro které místnosti? Možností je samozřejmě mnoho – my Vám však pomůžeme vybrat prvky, které plní smysluplně svou funkci a zároveň Vám také do jisté míry pomohou ušetřit náklady na energii. Provedeme Vás Vaším domovem, tak abyste byli o všem dobře informováni, pro případ, že byste měli zájem o odbornou konzultaci s Vaším elektroodborníkem.

Více zde 

V idylické obci vyrostla luxusní nemovitost

Spicer's House v Oxshottu

Jihozápadně od Londýna leží malá obec Oxshott. Tady, ve stínu velkoměsta, si obyvatelé užívají kvalitu venkovského života. Uprostřed této idyly vyrostla luxusní nemovitost: Spicer's House. Pro jednu rodinu bylo postaveno panské sídlo s parkem o rozloze 0,2 hektarů, samotný dům má zhruba 1 000 metrů čtverečných. Ve třech patrech si užívají obyvatelé zařízení na nejvyšší úrovni. Sídlo je ovládáno inteligentním systémem KNX s řídící jednotkou Gira Home server. Pro svou čistou eleganci byla zvolena řada Gira E2 v bílé barvě.

Více zde 

Snadná úprava a provoz venkovních prostor

Gira světelné a energetické sloupky

Ti, kteří chtějí mít svou zahradu po zimních měsících hezky upravenou, musí často sekat, kopat a prořezávat. Některá zahradnická náčiní vyžadují elektrické napájení. Často se proto používají prodlužovací kabely, které se pak táhnou přes květinové záhony a trávník. To ohrožuje rostliny a někdy i samotné uživatele. Trocha neopatrnosti a elektrická sekačka přesekne kabel. Proti takovým rizikům nabízí společnost Gira multifunkční energetické sloupky, které jsou k dispozici v různých verzích, např. pouze s integrovaným osvětlením bez zásuvek. Světlo je tak rozšířené, aby trávníky nebo terasy byly dobře osvětlené. Sloupky jsou k dostání v barvách hliníku nebo antracit.

Více zde

Pokrokový nejen ve svém pivovarnickém umění, ale také v oblasti elektroinstalací

Pivovar Meckatzer Löwenbräu ve Westallgäu

Meckatzer Löwenbräu je největší a nejznámější rodinný pivovar v oblasti Allgäu. Tento rodinný podnik není pokrokovým jen ve svém pivovarnickém umění, ale také v oblasti elektroinstalací. Nejprve byla v roce 1999 zavedena sběrnicová technologie v tehdy novém zákaznickém centru. Cílem bylo efektivnější využití energie. 
Technologie KNX byla nainstalována také ve čtyřposchoďové administrativní budově, ve které se na 1.200 metrech čtverečních nachází impozantní vstupní hala, kanceláře a konferenční místnosti. 

Více zde

Berührungspunkte na Biennale v Benátkách

Neuer Palazzo, osvědčený koncept

Opět bychom rádi připomněli společné setkání společností Gira, FSB a KEUCO, společným jménem Berührungspunkte, v Benátkách. Již potřetí Berührungspunkte otevře své brány v úvodním týdnu Bienále architektury od 25. května do 1. června 2016. Letos setkání proběhne v historickém Palazzo Contarini Polignacem. Opět přímo na Canal Grande, v blízkosti mostu Accademia, bude připraveno vodní taxi kyvadlovou dopravou, stravování od 9 ráno, večerní přednášky a prohlídky. Pro tradiční Welcome a BDA party bude zvlášť připravena prostorná zahrada Palazzo. Máte se na co těšit!
Více informací zde

Light + Building 2016 

Výstava dosáhla rekordních hodnot

The Light + Building opět potvrdil svou vedoucí pozici největšího světového veletrhu pro osvětlení a inteligentní budovy a překonal své rekordní hodnoty. Počet návštěvníků , vystavovatelů i využité plochy se navýšil o proti loňskému roku. 2 589 vystavovatelů (2014: 2 495) z 55 zemí představilo své nejnovější produkty na ploše zhruba 248.500 čtverečních metrů (2014: 245.000 m2). Celkem asi 216 000 odborných návštěvníků (2014: 211 232) ze 160 zemí od 13. do 18. března 2016 na výstavišti ve Frankfurtu vidělo spoustu inovacích, řešení a nových produktů. Jsme rádi, že jsme byli opět přítomni na této obrovsky úspěšné výstavě a děkujeme za mnoho návštěv a zajímavých rozhovorů na našem stánku.
 

Všechny nové produkty společnosti Gira na jednom místě

Gira Light + Building 2016 Report

V minulém newsletteru jsme Vám představili dva příklady našich veletržních premiér Gira X1 a řadu spínačů Gira E3. Samozřejmě společnost Gira měla na Light + Building mnohem více k vidění. Gira Report Light + Building 2016 Vám řekne o všech těchto inovací. Gira Report 2016 představuje nové produkty v sortimentu Gira a také poskytuje informace o aktuálním dění ve světě inteligentní techniky budov.
Více o novinkách zde
Celý report si můžete prohlédnout zde

Navštivte stránky společnosti Gira Facebook

Pokud si již nepřejete dostávat newsletter společnosti Gira napište nám na news@gira.cz  

Pokud máte jakékoli dotazy prosím kontaktujte nás na info@gira.cz

Gira
SBS ELEKTRO s.r.o.
KNX Partner    
www.gira.cz
www.facebook.com/GIRA.CZ
Showroom: Lublaňská 15, Praha 2
 
Na Spádu 2133/8
400 11 Ústí nad Labem
Česká Republika
 
Tel.:  +420 475 207 940
Fax.: +420 475 207 942
Mobil.: +420 725 117 445