Je Vaše auto stále chytřejší než Váš dům?

Gira_Auto-vs-Haus_2541_1435660437

Buďte upřímní: Kdo rád stahuje ručně okna v autě? Přesně tak, nikdo! Ale už to ve většině aut není třeba: Stačí stisknout tlačítko a okna se automaticky otevřou do libovolné požadované polohy. A to není vše – drtivá většina našich vozů je vybavena malými inteligentními pomocníky, pro bezpečnější, pohodlnější jízdu s co nejnižší spotřebou pohonných hmot. Několik příkladů? Vnitřní osvětlení se automaticky zapne, když řidič odemkne jedním tlačítkem centrální zámek. A co teprve když se nastartuje motor. Elektrické žaluzie a klimatizace zajistí, že si zachováte chladnou hlavu i v nejhustším provozu. Navigační systém je záruka, že se (téměř vždy) dostanete na místo, kam potřebujete. Bude-li tma, soumrakový senzor automaticky zapne světla. Když prší, dešťový senzor zajistí, že se stěrače vždy nastaví na správnou rychlost pro dobrou viditelnost. Zazvonění mobilního telefonu při jízdě již není problém – díky sadě pro přijmutí hovoru v autě. A až dorazíte do cíle, je Váš vůz monitorovaný rádiovým alarmem. Každý, kdo má dnes moderním auto střední třídy, se odebírá do high-tech světa, který je dnes považován za samozřejmost.

Auto1

A kdo rád ráno ručně vytahuje a večer stahuje rolety? Přesně tak, nikdo! Ale stále je mnoho domů, kde tomu tak je. Možná hodně majitelů domů či bytů ani nevědí, že již existují inteligentní technologie, pomocí jichž lze udělat bydlení více pohodlné, bezpečné a dokonce i energeticky šetrnější. Pro tento účel existuje mnoho příkladů: S KNX systémem může být v domácnosti mnoho funkcí, které automaticky kontrolují a vyhodnocují její fungování. Mezi funkce patří např. kompletní řešení světelných scén či ovládání žaluzií v závislosti na denním světle. Když vstoupíte do svého domu nebo bytu, jste uvítán světlem v chodbě, v kuchyni a v obývacím pokoji, přes Revox multiroom uslyšíte v každém pokoji svou oblíbenou hudbu. Regulace vytápění může být automatizována v závislosti na potřebách obyvatel. Takže například ráno je v koupelně již hezky teplo, zatímco teploty v ostatních místnostech jsou zvyšovány pouze postupně. Příslušná spotřeba energií může být měřena, graficky znázorněna a porovnána s jinými hodnotami. Vše ovládáte přes ovládací panel Gira Control 9 Client a Gira Control 19 Client, stejně jako na domácím počítači nebo na cestách přes smartphone nebo tablet.

Detektory kouře můžou v případě požáru zachránit životy, detektory pohybu odhalit podezřelé ve tmě, a tím je odradit a zabezpečovací systémy zabrání neoprávněnému vniknutí. Můžete kdykoliv zkontrolovat zabezpečení svého majetku, třeba i z dovolené. Kromě toho systém KNX opakuje přednastavené procesy v domě, a tím při absenci až několika týdnů – aby nebylo zřejmé, že nikdo není v domě. Kdo potřebuje bezdrátový systém, může realizovat mnoho popsaných funkcí pomocí bezdrátové technologie, například s Gira eNet.

Také vstupní komunikační systém Gira zajišťuje bezpečnost. Otevření domu je možné prostřednictvím transpondéru, kódové klávesnice nebo otisku prstu. Výborné je, že více než 300 funkcí moderních stavebních technologií může být integrováno do systému a vypínačové programy jsou více vizuálně přitažlivé a přizpůsobené různým životním stylům.

Každý, kdo dnes plánuje dům nebo stavbu, by měl používat technologie moderní budovy, protože zvyšují kvalitu bydlení v domě i okolo a splňují rostoucí potřebu větší bezpečnosti, pohodlí a vyšší energetické účinnosti. To samozřejmě zvyšuje i hodnotu nemovitosti – a to i na desítky let, protože díky IP rozhraní můžete vždy dům přizpůsobit budoucímu vývoji. Chcete zajistit, aby byl váš domov alespoň tak chytrý, jako vaše auto?

Newsletter

Sledujte naši nabídku, odebírejte novinky e-mailem.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.